На екскурзију су ишли ученици од 1. до 4. разреда. Укупно је било 65 ученика. Са њима су ишле и разредне старешине, директор школе, вероучитељ и доктор. Полазак из Шишаве је био у 8 часова. У Јагодину смо стигли у 11:30 часова. Прво смо обишли Музеј воштаних фигура, а затим смо обишли Аква-парк. Када смо стигли и Зоо-врт, водич је упознао ученике с правилима понашања. Одмах након тога кренули смо у обилазак Зоо-врта. Ученици су после обиласка остали у парку Ђурђево брдо, да се одморе и ужинају. Из Јагодине смо кренули кући у 16 часова. Следеће што смо посетили је манастир Раваница. Одатле смо кренули кући у 16 часова. Успут смо направили краћу паузу. У Шишаву смо стигли у 17 часова. На екскурзији није било никаквих инцидената. Све је протекло у најбољем реду.