Ученици и колектив Основне школе “Браћа Миленковић” у Шишави, су разноврсним и богатим културно забавним програмом прославили Дан школе. Најпре је хор, под диригентском палицом наставнице музичке културе, песмом поздравио све присутне. Потом су ученицима, који су ове године, по први пут ступили на праг свог школовања уручени пригодни поклони добродошлице, а њима у част ученици нижих разреда су извели ритмичке игре. Традиционално, и ове године најкреативнијим литерарцима и ликовним ствараоцима на конкурсу поводом Дана школе, директор школе Владислав Горуновић је уручио награде за прва три места. А да се о љубави говори много, а никада ништа довољно не каже говорили су у два рецитаторска сета ученици петог и шестог разреда. Присутнима се посебно допало казивање на дијалекту и уз осмехе бурним аплаузима награђивали ученике. У свет симапатија и снова, на свој начин присутне родитеље, госте, ученике и наставнике повели су ученици седмог и осмог разреда кроз импровизовани текст на дијалекту “Аутобиографија”, Бранислава Нушића. Програм је завршен наступом фолклорне секције школе.
Програм су са својим ученицима припремиле наставнице српског језика Ирена Миленковић и Ивана Павловић у сарадњи са наставницом музичке културе Анђицом Анђелковић, наставницом физичке културе Горданом Лепојевић, а велику подршку дали су наставник ликовне културе Јован Спасић и педагог школе Маја Јовић.