ДЕЧИЈА НЕДЕЉА, школска 2022/23.год.-  ШТА ДЕТЕТУ ТРЕБА ДА РАСТЕ ДО НЕБА!?

Недеља за нама била је у знаку права и потребе детета. Од понедељка до петка, у нашој школи, поводом Дечије недеље, организоване су тематске радионице и други садржаји у којима су учествовали сви ученици наше школе. Недељу посвећену деци отворили су најмлађи ученици осликавањем школског дворишта. Старији наши ученици учествовали су на округли сто, где се расправљало о једнакости (нејадноксоти) деце у друштву. Организовани су ђачки турнири у малом фудбалу и одбојци,
Током Дечије недеље заседао је и Ученички парламент, а ученици ове школе израдили су тематске заставице.
Посебно интересантна и она активност која је изазвала велику пажњу била је Шеширијада, где се видела дечија креативност и машта. Уређено је и двориште школе.
Дечија недеља затворена је изложбом ликовних радова на тему овогодишњег слогана “Шта детету треба да расте до неба”. Ученици четвртог разреда писали су поруке пријатељства својим најмлађим другарима. По први пут, ђаци прваци имали су могућност да посете Културни центар Власотинце и одгледају дечију позоришну представу.