24.11.2023.године у нашој школи спојем поезије и прозе одржан је Песнички час. Ово је трећа школа у којој је одржан Песнички час – учитељству у част – у спомен Даници Горуновић Тасић.
„Већ три деценије уназад, захваљујући професору Станиславу Станковићу, плови се путем поезије и прозе у неке нове видике који спајају песнике и децу. Наше гошће, поезијом и душом, су оплемениле преподне у школи. Уз звукове дивних руских балада, у извођењу Елене Рожкове Станисављевић, озарила су се лица наших ђака“. Деца су током овог јединственог дружења са учесницима Песничког часа уживала у стиховима Мирјане Булатовић и дивним речима и илустрацијама Невене Витошевић. На крају, вођене пријатном атмосфером, ученице ове школе запевале су са гостима.
Велику захвалност дугујемо организатору овог дивног дружења, Културном центру Власотинце.