Данас је друштво за заштиту животиња и природе из Ђурђева гостовало у нашој школи. Ученици од 1.до 8 .разреда су присуствовали презентацији која је била посвећена правима,значају и заштити животња.Презентатор је на личним примерима ученицима дочарао сликовите приказе из живота чиме је пажња ученика подигнута на виши ниво.Ученици су предавачу постављали питања на која су добијали креативне и занимљиве одговоре.
Акценат је стављен и на заштиту природне средине а све поводом данашњег Дана шума. Причало се о амазонској прашуми,озонским рупама и промени климе уопште.
Дружење је протекло у пријатној атмосфери,а ученицима је, на обострано задовољство, упућен позив за гостовање у Ђурђево, за које је исказана велика заинтересованост наших ученика.